W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z wieloma remontami kamienic i zabytków znajdujących się w obrębie naszego miasta. Gruntownej przemianie uległ między innymi Pl. Słowiański, Kamienice przy ul. Warszawskiej, w Rynku, wyremontowano wieżę ciśnień, trwa modernizacja kompleksu szpitalnego Św. Doroty.

Trzeba jednak pamiętać, że zmiana takiego miasta jak Żagań nie dokonuje się tylko poprzez wielomilionowe projekty w ramach kompleksowej rewitalizacji Wiele także zależy bowiem od pojedynczych remontów, które wykonywane są za sprawą inwestycji mniejszych i większych wspólnot mieszkaniowych.

Wszystko w tym wypadku zależy od sprawności i determinacji zarządcy danego budynku. Świetnie widać to na przykładzie remontów dokonywanych przez Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że ta miejska spółka świetnie zarządza olbrzymią ilością wspólnot mieszkaniowych. W jej zarząd przeszło już pond 250 różnych wspólnot na naszym terenie.

W galerii zdjęć dołączonych do artykułu można zapoznać się z remontami, jakich ŻTBS dokonał w ostatnim czasie, m.in, przy ul. Prusa, Bema, Pomorskiej, II Armii Wojska Polskiego i Libelta.

Pozytywną opinię na temat funkcjonowania swojej wspólnoty pod zarządem ŻTBS potwierdza m.in. Pan Czesław Selwat, którego spotkaliśmy przy budynku wspólnoty ul. Bema 3-5: "mieszkam tutaj od lat i jestem zadowolony z tego jak ŻTBS dba o nasz budynek. Cieszę się z ostatniego remontu elewacji i ocieplania, które wykonano w ostatnim czasie. Jako były budowlaniec oceniam wszystkie prace na piątkę plusem".

Trzeba pamiętać, że ŻTBS dba również o zasób własny czyli budynki znajdujące się przy ul. Generała Bema. "Obecnie malujemy klatkę schodową budynku ul. Bema 68. W najbliższych dniach będą też montowane nowe drzwi wejściowe na klatkę. Na początku przyszłego roku czeka to samo jeszcze dwie klatki schodowe" - informuje nas Prezes ŻTBS Piotr Kowalski.