Dwóch mieszkańców Żagania zostało ukaranych za wrzucanie domowych śmieci do ulicznych koszy.

Zdarzenia miały miejsce przy ul. Warszawskiej i w Rynku. Przed Wielkanocą miejski monitoring wychwycił dwóch mieszkańców, którym nie chciało się iść do swojego śmietnika i wyrzucili swoje worki z domowymi odpadami do ulicznych koszy.

"Na miejsce od razu został skierowany patrol. Obydwaj mieszkańcy zostali ukarani mandatami w wysokości 50 zł, za złamanie regulaminu utrzymania czystości w mieście. Tłumaczyli się, że nie chciało im się obchodzić bloku, żeby dotrzeć do pojemników przypisanych do wspólnot" – mówi Roman Kuczak, komendant Straży Miejskiej. 

Przypomnijmy, że do ulicznych koszy nie wolno wyrzucać: Odpadów z gospodarstw domowych, z ogrodów działkowych, a także ze sklepów, punktów usługowych, itp. Kto to robi, naraża się na mandat.

"Za każdy worek śmieci trzeba zapłacić przy jego utylizacji. Wszystkie tego typu bezprawne działania skutkują tym, że koniec końców koszt wywozu takich porzuconych odpadów ponosić muszą wszyscy mieszkańcy" - konstatuje Wojciech Szumski, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych w Żaganiu,