Katie Crutchfield, występująca jako Waxahatchee, opublikowała nowy utwór „Never Been Wrong”. Piosenka otwiera nowy album wokalistki „Out in the Storm”, który ukaże się 14 lipca. Z nowym materiałem Waxahatchee pojawi się w Polsce na gdańskim festiwalu Soundrive.

Piosenka „Never Been Wrong” stanowi punkt wyjścia dla nowego albumu Waxahatchee. Łączy w sobie gniew i delikatność, które przeplatają się przez kolejnych dziewięć utworów zawartych na płycie „Out in the Storm”. „Never Been Wrong” można posłuchać pod tym adresem: https://youtu.be/cDaccHBAGcM

- Pisząc „Never Been Wrong” przypomniałam sobie, jakie uczucia towarzyszyły mi, kiedy byłam nastolatką. Jak wtedy pisało mi się piosenki. To przypomina moment, kiedy kończysz kłótnię, odchodzisz i dopiero wtedy przychodzą do głowy wszystkie rzeczy, które powinno się powiedzieć. Ta piosenka jest smutna i wściekła. Wydaje mi się, że przeżywając te uczucia jednocześnie czułam się jeszcze bardziej zmotywowana  - mówi Katie o „Never Been Wrong”.

Piosenka zapowiada album „Out in the Storm”, którego premierę zaplanowano na 14 lipca. „To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą” opowiada Katie. „Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca”.

Płytę „Out in the Storm” Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine.

W ramach promocji wydawnictwa Waxahatchee wystąpi w Polsce. Katie Crutchfield będzie jedną z gwiazd festiwalu Soundrive, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września w klubie B90 w Gdańsku. W ramach festiwalu wystąpią również: Sevdaliza, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej. Klub oprócz surowego, fabrycznego wnętrza, znany jest z doskonałej akustyki i oprawy świetlnej – w funkcjonuje tu jeden z najlepszych w Polsce systemów nagłaśniających i oświetleniowych. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64.

Bilety:
I Pula karnetów - 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów - 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów - 90 zł
IV Pula karnetów - 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl
Kontakt dla mediów: media@soundrive.pl