Mieszkasz w Żaganiu i myślisz o nowych „czterech kątach”? Masz szansę zamieszkać w doskonale położonym mieszkaniu w systemie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

DLACZEGO ŻAGAŃSKIE TBS? ODPOWIEDŹ JEST PROSTA!

PEWNOŚĆ. Kupując u nas masz gwarancję, że Twoje mieszkanie na pewno zostanie wybudowane. Żagańskie TBS to pewność odbioru mieszkania.

JAKOŚĆ. Nasze mieszkania to wysoka jakość stosowanych materiałów i technologii – zwłaszcza w zakresie energooszczędności i ekologii.

KOMFORT. W Żagańskie TBS mieszkania projektujemy z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Dbamy, by były funkcjonalne i przestronne, aby każdy czuł się w nich komfortowo.

POD KLUCZ. Nasze mieszkania są zawsze w standardzie „pod klucz”. Oznacza to, że są starannie wykończone i wyposażone – gotowe, by w nich zamieszkać.

INFRASTRUKTURA. Wiemy, że dom to nie wszystko. Równie ważne jest otoczenie. Stąd w naszych inwestycjach harmonijnie zagospodarowana przestrzeń, zieleń, place zabaw dla dzieci, mała architektura, a w okolicy – tereny umożliwiające rekreację sportową.


Lokalizacja nowych budynków przy ulicy Bema jest wprost idealna, w szczególności dla młodych małżeństw. W dodatku potrzeba TYLKO 30% WKŁADU WŁASNEGO. Tyle wystarczy, aby zamieszkać we własnym domu!

Warto wiedzieć, że aby skorzystać z propozycji Żagańskiego TBS trzeba spełniać następujące warunki:
  1. Nie można ani osobiście, ani przez osoby przewidziane do wspólnego zamieszkania w dniu objęcia lokalu, posiadać tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w Żaganiu. Wyjątkiem jest sytuacja, w której ktoś chce poprawić sobie i rodzinie dotychczasowe warunki zamieszkiwania. Musi się wtedy zobowiązać we wniosku do przekazania mieszkania komunalnego do dyspozycji Gminy.
  2. Należy też spełniać określone kryteria, co do wysokości sumy dochodów brutto osób prowadzących wspólnie gospodarstwo domowe.
Jeżeli przyszły najemca pragnie zwiększyć swoje szanse zamieszkania w zasobach TBS powinien też zadeklarować gotowość pokrycia minimum 10% planowanych kosztów budowy i podpisać umowę partycypacyjną.

Na czym polega partycypacja?
 Partycypując w kosztach budowy wybranego przez siebie mieszkania, musisz pokryć jedynie 30% jego wartości. Po wpłaceniu wkładu własnego, zawierasz umowę najmu i nabywasz prawo do dysponowania lokalem. 
Co ważne, wkład własny jest objęty gwarancją zwrotu. Mieszkanie w partycypacji, to propozycja dla osób o średniej wysokości miesięcznych dochodów, które nie mają na terenie gminy innego mieszkania czy domu.

Wynająć można mieszkanie w już istniejącym budynku lub składać wniosek na mieszkanie będące w budowie. Po umieszczeniu na liście przyszłych najemców, przed podpisaniem umowy najmu każdy zobligowany jest do wpłacenia na konto Żagańskiego TBS kaucji w wysokości 12-krotności czynszu. Kaucja oraz partycypacja są zwrotne (po potrąceniu amortyzacji i ewentualnych zadłużeń) i stanową zabezpieczenie dla Żagańskiego TBS w przypadku opuszczenia lokalu.

Przyszły najemca ma gwarancję wynikającą z Ustawy, że jego czynsz nie będzie wyższy niż 4% wartości odtworzeniowej w skali roku dla budynków istniejących, a 5% dla nowo budowanych.

Jesteśmy jednocześnie zarządcą wybudowanych przez nas budynków. Zarządem zajmuje się doświadczony specjalista ds. zarządzania zasobem TBS wraz z zespołem księgowości oraz działem technicznym. W swojej ofercie wynajmu posiadamy mieszkania 1, 2, i 3 pokojowe w pełni wykończone, gotowe do zasiedlenia.


Aby zamieszkać w nowym „M” zapraszamy do siedziby Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Miodowej 23, II piętro pok. 23 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 — 15.00) lub pod numerem telefonu 68 478 22 11.

WNIOSEK O NAJEM NOWY.pdf
Deklaracja o dochodach NOWA.pdfUlotka TBS_O.pdf

Wszystkie niezbędne formularze i dokumenty znajdują się na na tej stronie >>

SIWZ VIIa_III przetarg.pdf

ogłoszenie_III przetarg_VIIA.pdf

SIWZ VIIa_III tytuł.pdf

Decyzja_54_2011.pdf

specyfikacje.rar

OGŁOSZENIE.pdf

uniewaznienie.pdf