Ludmiła i Orestes to duet absolutnie wyjątkowy. Udowodnili to już niejednokrotnie zachwycając jury takich polskich programów jak "X-Factor" TVN czy "Must Be The Music" Polsatu. Ludmiła to matka a Orestes jest synem. Oboje pałają nieopisaną miłością do muzyki, którą realizują we wspólnym projekcie muzycznym. Ona śpiewa, on gra na gitarze elektrycznej. To nietypowe połączenie ponadpokoleniowe chwyta za serce każdego, kto wgłębi się w ich twórczość.

Ludmiła i jej syn Orestes pochodzą z Żagania, obecnie wyemigrowali do Norwegii, gdzie mieszkają już od kilku lat. Do tej pory mogliśmy ich podziwiać w dwóch mega-produkcjach telewizyjnych POLSATU i TVN. W każdym z nich dostawali się do kolejnych etapów eliminacji i zbierali bardzo pozytywne noty jurorów.

Okazuje się, że to nie wszystko, co mogą nam zaprezentować. 1 października wzięli udział w pre-castingu do norweskiej edycji telewizyjnego show "Mam Talent" - "NORSKE TALENTER", realizowanej dla kanału Tv1.  

Wcześniej w sierpniu nietuzinkowy duet został zaproszony na te eliminację przez przedstawicieli programu. W zaproszeniu znalazły się zapewnienia, że Ludmiła i syn "będą mogli wykonywać utwór, jaki tylko zechcą, byle tylko odpowiednio zaprezentować się sędziom". Na tym etapie chodzi o możliwość głębszego poznania uczestników. Przedstawiciele telewizji namawiali też, "by nie bać się, ofiarować samego siebie. Jeśli kiedykolwiek doświadczyliście czegoś ekscytującego, lub mają ciekawą historię - chcielibyśmy ją usłyszeć."

Okazało się, że żaganianie trafili także do norweskiego jury i dostali się do kolejnego etapu programu. Serdecznie gratulujemy muzycznej rodzince i pozdrawiamy z Żagania.

Wierząc w dalszy sukces duetu, zapraszamy też do obejrzenia wcześniejszych występów w "X-Factor" i "Mam Talent", a także posłuchania specjalnego nagrania dla RMF FM.