Od kilku dni w telewizji można obejrzeć najnowszą reklamę jednej z sieci komórkowych. Jej bohaterem jest Wojtek Sikora z Żagania.

Chodzi o materiał promocyjny Plusa, która promuje ofertę firmową sieci z poradami prawnymi przez telefon. Wojtek zagrał w niej razem ze znanym komikiem Szymonem Majewskim. Video z reklamą możecie zobaczyć poniżej:


Wojtek Sikora od najmłodszych lat mieszkał w Żaganiu. Tutaj najpierw chodził do prywatnej szkoły podstawowej, a następnie – do Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Był też dobrze zapowiadającym się piłkarzem Czarnych Żagań.

Jak wspomina, w czasach, kiedy na sklepowych półkach w naszym kraju nic nie było, mama przywiozła mu z zagranicy buty do gry w piłkę nożną i od tego zaczęła się jego sportowa przygoda. Jako nastolatek trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. "Będąc tam czułem, że złapałem Pana Boga za nogi" - przyznaje Wojciech Sikora. Jednak po roku, trochę wbrew sobie, musiał zrezygnować z nauki w tej szkole i wrócił do rodzinnych stron, by tam trenować. "Przez długi czas wiązałem swoją przyszłość właśnie z piłką nożną, później te plany się zweryfikowały" - zaznacza.

"Zdecydowałem się jednak na aktorstwo i teatr, choć miałem świadomość, że także tutaj jest spora konkurencja" – mówi Wojtek. Młody aktor przyznaje, że za każdym razem, gdy wraca do Żagania, dosięgają go wspomnienia. Ma tutaj przecież rodziców i grono starych przyjaciół.  "Podwórko, szkoła, rynek. Choć obecnie czasu wolnego jest coraz mniej, to staram się wpadać do Żagania kilka razy w roku. Z wielką przyjemnością i sentymentem" – wyznaje.


Początki aktorskiej kariery Wojtka nie należały do najłatwiejszych. W 2007 roku żaganianin zdał egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Początkowo wybrał wydział lalkarski, jednak po pierwszym roku przeniósł się na aktorstwo PWST w Krakowie. Kształcił się tam pod okiem doświadczonej aktorki, Doroty Segdy. Po trzech latach gry w teatrze „Bagatela” w Krakowie, zaczął dostawać pierwsze epizody w serialach. Występował w epizodycznych rolach topowych polskich seriali: "Na wspólnej", "Pierwsza Miłość", "Julia", "Czas Honoru", "Komisarz Alex", "Aż po sufit" i "O mnie się nie martw".

Na dłużej Wojtek zagościł natomiast w „Barwach szczęścia” - popularnym serialu TVP 2. Artura, pracownika fitness clubu, żaganianin zagrał w nim aż w 30 odcinkach. Dłuższą przygodę aktor odbył także z serialem TVN "Przepis na życie", gdzie jako Kajtka można go było oglądać w 20 odcinkach. Od kilku miesięcy pracuje również na planie nowej produkcji TVN - serialu "Singielka". Wojtek Sikora na stałe współpracuje z należącym do popularnego aktora Tomasza Karolaka teatrem "Imka". Młody aktor zagrał też w filmach pełnometrażowych: komedii "Planeta Singli" i skandalizującym dramacie o gejowskiej miłości - "Płynące Wieżowce"


Widać wyraźnie, że kariera młodego aktora nabiera tępa. Dość powiedzieć, że jakiś czas temu popularny serwis plotkarski "Plotek" określił go jako "nowe ciacho show-biznesu". "Sikora jest świetnie zbudowany i ma nieodparty urok osobisty ;) Coś nam się wydaje, że jeszcze nieźle namiesza" - zachwalał żaganianina "Plotek".

Dumni z Wojtka są jego rodzice, Adam, emeryt wojskowy i Alicja, pracownik szprotawskiego szpitala. Wojtek Sikora ma starszego brata Adama. "Trzymam kciuki za syna. Wierzę, że te mniejsze role w serialach będą tylko trampoliną do wielkiej kariery" – mówi pan Adam. "Wojtek ciężko pracuje na sukces. Kiedyś marzyła mu się kariera na boisku, ale piłkę zamienił na aktorstwo. I uważam, że dobrze zrobił".