W ostatnim tygodniu wiele działo się w naszym Pałacu Książęcym. Uwagę mieszkańców zwracały szczególnie kuliste lampy przed zabytkiem, niesamowita zielona iluminacja na ścianach, przelot ogromnego balonu oraz niezapowiadany koncert finalisty tegorocznej Eurowizji.

Wszystko to było o tyle enigmatyczne, że nie wiązało się z organizacją żadnej miejskiej imprezy, ani też jakimikolwiek wcześniejszymi zapowiedziami. Wydarzenia w Pałacu działy się jakby "obok". W związku z powyższym postanowiliśmy prześwietlić dla Was tę swoistą zagadkę. Oto co ustaliliśmy.

Cała sprawa związana jest z imprezą, którą zorganizował koncern inwestycyjno-przemysłowy "RECYCLIX". Firma ta na lokalizację swoich "Otwartych Drzwi" wybrała właśnie Żagań i Pałac Książęcy.
"Recyclix" oferuje możliwość zarabiania za pomocą otwartego dostępu do zakupu i sprzedaży surowców wtórnych poprzez serwis www. Firma zajmuje się organizacją i zarządzaniem przetwarzania surowców do recyklingu pozyskanych przez jej kontrahentów. Zamiast wysyłania odpadów z tworzyw sztucznych na wysypisko lub śmietnik, serwis pomaga je sprzedawać i w ten sposób zarabiać.
W gościnnych salach Pałacu, w dniach 20-23 września, zabrali się klienci biznesowi koncernu. Wydarzenie "Open Days" zorganizowano m.in. dla wszystkich zainteresowanych przyłączeniem do zespołu firmy a także dziesiątek jej inwestorów i najważniejszych kontrahentów. Podczas "Open Days", odbyło się wiele inspirujących rozmów biznesowych, miała miejsce pouczająca sesja pytań i odpowiedzi oraz wystąpienia odsłaniające najbardziej ambitne plany spółki.

Trzeba przyznać, że firma "Recyclix" wynajmując nasz Pałac na swoją konferencję, zrobiła wokół niego sporo zamieszania. Od początku tygodnia mogliśmy wieczorami podziwiać zieloną iluminację Pałacu. W czwartek 22 września na podzamcze Pałacu przyleciał również ogromny balon z uczestnikami "Open Days".

Tego samego dnia odbył się w pałacowej Sali Kryształowej uroczysty bankiet. Uświetnił go koncert tegorocznego finalisty konkursu Eurowizja - Michała Szpaka.

Wieczór zwieńczył efektowny pokaz ogni na dziedzińcu Pałacu oraz laserowe show widoczne w całym parku.

U góry artykułu możecie się zapoznać z liczącą ponad 130 zdjęć fotogalerią Jana Mazura, prezentującą Pałac w niecodziennej zielonej iluminacji,