W dzisiejszym świecie, gdzie serwisy streamingowe rozwijają się bardzo dobrze, nie każdy ogląda dodatkowo klasyczną telewizję, w której jednym z odrzucającym czynników z pewnością są reklamy emitowane dosłownie co kilka minut.

Jest na to sposób i osoby, które oglądają jeszcze TV mogą pozbyć się reklam dzięki aplikacji KoniecReklamTV, która ma za zadanie ułatwić unikanie reklam w telewizji, bez obaw o przeoczenie momentu ponownego nadawania programu na ulubionym kanale.

Aplikacja działa w taki sposób, że informuje użytkownika powiadomieniem push w smartfonie, kiedy zakończy się emisja danej reklamy na wybranym programie telewizyjnym. Oglądając dany kanał trzeba wybrać go z listy, a kiedy zaczną się reklamy, swobodnie przełączyć się na inny. Nie ma więc już konieczności sprawdzania co chwilę, czy reklamy się skończyły. Wystarczy sobie spokojnie siedzieć w fotelu z pilotem w ręce czekając na komunikat w telefonie i dopiero wtedy zmienić stację, na której leci nasz ulubiony program.Chociaż aplikacja została wydana publicznie zaledwie parę dni temu, to już zdobywa swoich fanów. Największe zainteresowanie wzmaga tutaj mechanizm, który został wykorzystany do wykrywania momentu, kiedy emitowane są reklamy.