Policja podsumowała już tegoroczną Majówkę. Według oceny mundurowych ostatni długi weekend należał do wyjątkowo spokojnych i bezpiecznych. Od piątku do wtorku na drogach naszego powiatu nie doszło wszakże do żadnego wypadku.

W tym roku miało miejsce jedynie 5 kolizji. W czasie zwiększonych kontroli policjanci drogówki nałożyli 135 mandatów, zatrzymali 11 dowodów rejestracyjnych i sprawdzili stan trzeźwości 345 kierowców. Podczas majowego weekendu policjanci przeprowadzili u nas łącznie 157 interwencji.

Majówkowy bilans zamyka 2 zatrzymanych kierowców na "podwójnym gazie" i jeden pijany rowerzysta (który miał dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów - w tym rowerów).

W dniach od 29 kwietnia do 3 maja drogówka jak co roku prowadziła intensywne działania w ramach akcji „Majowy weekend”. Na drogach powiatu tradycyjnie przemieszczało się wtedy więcej samochodów, motocykli i rowerów niż w dniach powszednich. Na terenie całego powiatu żagańskiego było w związku z tym więcej policyjnych patroli.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego przewożenie pasażerów, w tym dzieci, przekraczania dozwolonej prędkości jazdy i nietrzeźwości kierowców.

Jednym z kierowców, który drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość był 26-letni Żaranin. Mężczyzna ten w miejscowości Czyżówek jechał samochodem Mitsubishi z prędkością 127 km/h. Przekroczył tym samym dopuszczalną prędkość jazdy aż o 77 km/h. Policjanci zatrzymali delikwentowi prawo jazdy, ukarali go wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.Inny kierowca została ukarany, po zatrzymaniu na drodze krajowej nr 18. W miejscu, gdzie jest ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierowca audi jechał w kierunku Wrocławia z prędkością 182 km/h.

Jak widać, Wobec kierowców łamiących przepisy i narażających innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, nie było w tym roku żadnej taryfy ulgowej.