Od samego rana w piątek 13 stycznia na stronach samorządów w całej Polsce zaczęły się pojawiać zaproszenia na rzekomy marsz, którego patronem miał być rzekomo burmistrz Żagania. Cała sprawa okazała się być prawdopodobnie atakiem hakerskim.

Witryny internetowe dziesiątków samorządów w całym kraju wyświetlały komunikaty z zaproszeniem na rzekomy marsz patriotów o następującej treści:
"Urząd miasta i burmistrz Żagania Daniel Marchewka zapraszają wszystkich Mieszkańców polskich miast i miasteczek na marsz patriotów „NIE dla wojsk USA w Polsce!”, który odbędzie się w Żaganiu 14 stycznia o 12.00 obok budynku Urzędu Miasta (ul. Szprotawska 4). 14 stycznia Polska na życzenie rządu PiS utraci resztki suwerenności. Wojska amerykańskie podbiły Rzeczpospolitą bez wystrzału, wystarczyła zdrada elit. Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński - to oni ściągnęli tu nowych Krzyżaków! Dlatego przemaszerujemy od Urzędu Miasta do miejsca pracy amerykańskich okupantów w Żaganiu (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej) i głośno wyrazimy swój sprzeciw wobec handlowania naszą niepodległością. Przemarsz ma charakter otwarty i zapraszamy wszystkich, którzy sprzeciwiają się wystawianiu Polski na atak wbrew naszym narodowym interesom. Każda organizacja jest mile widziana. Istnieje też możliwość zabrania głosu oraz wystawienia własnych transparentów po uprzednim. Naród Polski nie może stać bezczynnie i milcząco przyzwalać na podobne zdrady elit."
Zaproszenia pojawiły się na kilkudziesięciu stronach w całej Polsce, m.in. Nowego Miasta, Cycowa, Zawonia, Zaklikowa, Bieczu, Galewic, Łagowa. Na zdjęciu ilustrującym zaproszenie widniał burmistrz Żagania z symbolem nazistowskiej swastyki w kolorze flagi amerykańskiej i napisem "Stop USA".

Cała sprawa okazała się oszustwem. Z informacji portalu Żagań Dla Was wynika, że ktoś przeprowadził ataki hakerskie posługując się rangą oficjalnej strony Urzędu Miasta Żagania i uwiarygadniając osobą burmistrza Żagania. Na stronie żagańskiego magistratu szybko pojawił się komunikat, w którym Daniel Marchewka stanowczo oświadcza, że "Urząd Miasta Żagań nie jest w żaden sposób związany z treściami, które pojawiły się w Internecie w wyniku przestępstwa polegającego na złośliwym ataku hakerskim, skierowanym przeciwko państwu polskiemu. Odcinamy się od tych treści. Jednocześnie informujemy, iż trwa postępowanie służb mające na celu wykrycie i ukaranie sprawcy tego ataku."

W chwili obecnej zaproszenia zostały już usunięte, a na wielu stronach pojawiły się komunikaty odcinające się od ich publikacji.