19 grudnia w Sali Tradycji 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu, miało miejsce przywitanie przez żołnierzy i sztab gen. bryg. Stanisława Czosnka, który decyzją MON został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy gen. dyw. Jarosława Miki. Generał Czosnek pełnił ostatnio obowiązki dowódcy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej koło Warszawy, gdzie zostać ma przeniesiona praktycznie w całości 34 Brygada Kawalerii Pancernej z Żagania.

Na uroczystości powitalnej gen. dyw. Jarosław Mika nałożył na mundur witanego gen. Czosnka czarny naramiennik, wyróżnik i symbol żołnierzy spod znaku Czarnej Dywizji. 
- Nasza cierpliwość została wynagrodzona. Po niemal roku, roku kiedy dywizja realizowała szereg niezwykle ważnych i wymagających zadań, na stanowisko mojego zastępcy został wyznaczony Pan gen. Czosnek. Powiem szczerze, że zadań w naszej Dywizji nigdy nie brakowało, nie brakuje i pewnie brakować nie będzie, dlatego cieszę się, że Pan do nas dołączył - powiedział.Jak wiemy podczas wizyty w Żaganiu Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza dowiedzieliśmy się, że w związku ze stacjonowaniem w naszym mieście żołnierzy z ameryki wraz z czołgami Abrams, do Wesołej ma zostać przeniesionych niemal 700 żołnierzy wraz ze sprzętem z 34 Brygady Kawalerii Pancernej. Minister nie podał jednak ostatecznego terminu przeniesienia jednostek do miejscowości koło Warszawy. W związku jednak z przeniesieniem tutaj gen. bryg. Stanisława Czosnka może to nastąpić już w ciągu przyszłego roku. Gen. w ciągu tego czasu pozna nową jednostkę i przystosuje ją to stacjonowania w nowym miejscu, które bardzo dobrze zna.

Zdjęcia: st.chor. Rafał Mniedło