Heroiczną walkę, jaką od 10 lat toczy matka całkowicie niepełnosprawnego Aleksa, pokazano 2 stycznia w magazynie "Interwencja" telewizji Polsat.

Aleks jest całkowicie niepełnosprawny, nigdy nie odzyska sprawności. Matka złożyła w 2007 roku do żagańskiej prokuratury doniesienie o przestępstwie na lekarza przyjmującego poród. Jej dramatyczną historią zainteresowała się reporterka "Interwencji" Małgorzata Frydrych, której przejmujący reportaż na ten temat można obejrzeć na dole artykułu.

"Winy oskarżonego lekarza sąd dopatrzył się w fakcie, że zaniechał on czynności mających na celu jak najszybsze ukończenie porodu, kiedy stwierdzono zaburzenia akcji serca płodu, co wskazywało na jego wewnątrzmaciczne niedotlenienie. Sąd wymierzył lekarzowi karę grzywny - 4800 zł" – powiedziała w programie Polsatu Diana Książek- Pęciak, rzecznik Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

"To powinno spaść na lekarza osobiście. To był kontrakt, są zapisy w umowie cywilno-prawnej, on był ubezpieczony i uważam, że powinien ponieść odpowiedzialność" – przekonywała w wypowiedzi dla "Interwencji" Iwona Hryniewiecka ze Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Tymczasem ponieważ szpital, w którym pracował lekarz, został zlikwidowany, matka Aleksa pozwała Powiat Żagański o zapłatę odszkodowania. Na pierwszej rozprawie w 2012 roku powiat wnioskował o pozwanie również lekarza i ubezpieczyciela szpitala. 

"Nie wiem, czemu to tak się ciągnie. Czy oni czekają na śmierć Aleksa? Takie mam wytłumaczenie. Nie będzie Aleksa, nie trzeba będzie zapłacić odszkodowania" – podsumowała w reportażu Małgorzaty Frydrych matka Aleksa.