Kobietę służącą w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie miał usiłować zgwałcić inny żołnierz. Prokuratorzy, ze względu na dobro śledztwa, nie podają szczegółów. Takie informacje podaje w swoim serwisie informacyjnym Radio Zet. Informację o zdarzeniu potwierdza też Ministerstwo Obrony Narodowej.

Prokuratorzy, ze względu na dobro śledztwa, nie informują o szczegółach zdarzenia. Wiadomo jedynie, że do próby gwałtu miało dojść w internacie jednostki wojskowej w Świętoszowie w nocy w niedzielę andrzejkową z 27 na 28 listopada. Takie informacje podaje w Radiu ZET Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

10. Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie jest jedną z jednostek wchodzących w skład "Czarnej Dywizji" - 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego, która swoją siedzibę ma w Żaganiu.

Przypominamy, że samo prowadzenie postępowania przez Prokuraturę, nie oznacza, że sprawa faktycznie miała miejsce. Do tematu będziemy wracać na łamach portalu Żagań Dla Was.