Stało się. Nasze marzenie zostało spełnione. Oto oddajemy w Wasze ręce nowy portal informacyjny Żagań Dla Was. W naszym zamyśle ma to być miejsce umożliwiające dzielenie się z innymi ciekawymi wydarzeniami, zdjęciami i filmami dotyczącym Żagania i całego powiatu żagańskiego. Publikowanie informacji jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste

Bardzo liczymy na samych mieszkańców. Bez Waszej energii, zaangażowania i pozytywnego nastawienia nie będzie dobrych zmian w mieście. ŻAGAŃ DLA WAS współtworzyć mają sami użytkownicy, świadkowie ciekawych wydarzeń, które mają miejsce w Żaganiu i jego okolicach. Publikowanie materiałów na łamach portalu ŻAGAŃ DLA WAS to także szansa na pokazanie miasta własnymi oczami – przedstawienie swoich ulubionych zakątków, czy pomysłów na spędzanie wolnego czasu.

Wystarczy zrobić zdjęcie lub nagrać film, a następnie umieścić je na stronie Zagan.DlaWas.Info, by inni również mogli je zobaczyć, skomentować a także dodać coś od siebie. W ten sposób tworzy się społeczność osób, które interesują się miastem i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Jako portal ŻAGAŃ DLA WAS będziemy starali się więc nie skupiać jedynie na taniej sensacji, ale także zajmiemy się wieloma ciekawymi wydarzeniami jakie odbywają się lub odbędą w naszym powiecie.W portalu ŻAGAŃ DLA WAS ma być na bogato czyli dużo materiałów ciekawych i różnorodnych, ale także odważnych, które pomogą rozwiązać dany problem miasta i mieszkańców nie patrząc na to kogo lub jakiej grupy społecznej będzie on dotyczył. Wyznajemy bowiem tezę, że w życiu są proste zasady: czyli nienawiść można zwyciężyć miłością a kłamstwo prawdą. Każdy popełnia błędy jednak najważniejsze by o problemach rozmawiać i szukać pozytywnych rozwiązań.

Uruchamiamy portal lokalny, który będzie jednak inny od reszty. W ŻAGAŃ DLA WAS chcemy promować ciekawe inicjatywy społeczne oraz ludzi, którzy będą robić coś dla miasta i regionu, mają na to pomysł. Nie będziemy się jednak ograniczać tylko i wyłącznie do znanych postaci z lokalnego środowiska ale chcemy by o sprawach Żagania wypowiadali się także eksperci i fachowcy w swoich dziedzinach także spoza Żagania.

Żagań był kiedyś stolicą Księstwa Żagańskiego. Potencjał miasta w przeszłości opierał się na handlu i rzemiośle. Przez wieki miasto stanowiło centrum życia intelektualnego regionu. Czemu nie ma być tak ponownie? Spróbujmy i otwórzmy się na nowe pomysły i innowacyjność. W Polsce takie miasta jak Żagań też mają szansę na rozwój jeśli tylko mieszkańcy i osoby odpowiedzialne za miasto zaczną korzystać z wielu nowoczesnych mechanizmów jakie daje XXI wiek. Wystarczą chęci, dobry plan i działanie!

Strona ŻAGAŃ DLA WAS przez najbliższy czas będzie działała jeszcze w wersji testowej. Z mijającymi tygodniami, miesiącami pojawią się nowości i udoskonalenia na stronie. Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły i plany na nasz portal będziemy zawsze z chęcią ich słuchać i w miarę możliwości wprowadzać.Zapraszajcie swoich znajomych do czytania portalu i polubienia go na Facebooku.

Liczymy na Waszą energię i pomysłowość. W końcu Żagań nie jest dla władzy, dla tego czy innego polityka. Żagań jest dla Was - samych mieszkańców. Portal ŻAGAŃ DLA WAS codziennie będzie o tym przypominał.