W ubiegły czwartek 18 sierpnia doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem pędzącego szynobusa. W jego wyniku śmierć poniósł 66-letni mężczyzna. Sprawą zajęli się już śledczy z żagańskiej prokuratury, która wydała w tej sprawie specjalny komunikat.

Z oszczędnych wyjaśnień Prokuratury wynika jedynie, że katastrofa rozegrała się na 342,860  km  szlaku kolejowego Żary - Żagań. Ustalenia służb są takie, że pojazd kolejowy - autobus szynowy  typu 223M o godz. 9.36 śmiertelnie  potrącił tam 66-letniego mężczyznę.

W dniu  zdarzenia dokonano oględzin miejsca tragedii, oględzin pojazdu szynowego oraz zbadano zwłoki w miejscu ich ujawnienia. Następnie śledczy zabezpieczyli ciało denata do sekcji prokuratorskiej.

Tyle wersja urzędowa. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że sprawa może mieć związek z próbą samobójczą, do jakiej doszło w tym dniu w okolicach ul. Klonowej w Żaganiu. Przez cały dzień w pobliżu ul. Klonowej obecne były służby policyjne, które poszukiwały 66-latka. 

Jak do tej pory służby zdawkowo informują o całej sprawie, w komunikacie Prokuratury nie pojawia się wątek samobójstwa.  O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie śledczy będą informować w odrębnych komunikatach.