Żagań odwiedził krewny Polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na co dzień mieszkający we Francji hrabia Guillame de Louvencour - Poniatowski. Najpierw był gościem w Zespole Szkół nr. 2 w Żaganiu, którego patronatem jest Stanisław Maczek a później zawitał do Pałacu książęcego gdzie odbywała się premiera filmu "Sylwester", którego jest koproducentem.

Hrabia de Louvencourt królewski dziedzic przyjeżdża do Polski co roku, aby promować historię o dywizji generała Maczka, gdzie służył jego stryj. Tym razem dzięki staraniom Wioletty Sosnowskiej postanowił odwiedzić Zespół Szkół nr. 2 w Żaganiu, którego patronem jest właśnie Gen. Maczek.Podczas jego wizyty w szkole został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny dotyczący przygotowania drzewa genealogicznego przodków hrabiego. Z zadaniem zmierzyło się trzydzieścioro uczniów.
 
Po spotkaniu z uczniami Hrabia de Louvencourt - Poniatowski udał się do Pałacu książęcego na film dokumentalny pt. Sylwester który poświęcony był jego stryjowi. Film ten opowiada o losach żołnierzy Gen. Stanisława Maczka walczących na frontach II Wojny Światowej.Hrabia Louvencour - Poniatowski bardzo kocha Polskę, i czuje potrzebę serca żeby promować losy swojej rodziny tak bardzo związanej z Polską. Na spotkaniu opowiadał o korzeniach swojej rodziny, wspominając pradziadów, dziadków oraz rodziców. Docenia on heroizm i bohaterstwo żołnierzy walczących o wyzwolenie Normandii, Belgii czy Holandii i promuje pamięć o Generale Stanisławie Maczku i żołnierza walczących u jego boku.Podczas projekcji filmu Sylwester odbyła się zbiórka pieniędzy na chorego na białaczkę ucznia ZS nr. 2 w Żaganiu Jakuba Kryżara.