W środę, 1 lutego kilka minut przed godziną 11:30 na Drodze Krajowej nr. 27 (41,4 km) przed Nowogrodem Bobrzańskim, na skrzyżowaniu prowadzącym do Żagania doszło do zderzenia ciężarówki i auta osobowego.

W wyniku wypadku dwie ranne osoby zostały przewiezione do szpitala w Zielonej Górze. To kierowca ciężarówki i pasażerka mercedesa. Stan jednej osoby poszkodowanej był na tyle poważny, że na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze, który przetransportował rannego do szpitala w Zielonej Górze. Poniżej video nadesłane przez jednego z czytelników Żagań Dla Was.

Na miejscu zdarzenia znajdują się strażacy z JRG 1 Zielona Góra, oraz ochotnicy z Świdnicy i Drągowiny. W działaniach wspiera ich zielonogórska drogówka, która zabezpiecza teren zdarzenia.

Jak doszło do wypadku? Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca mercedesa wyjeżdżał z drogi w kierunku Żagania, natomiast drogą w kierunku Zielonej Góry jechała ciężarówka. Mercedes wjechał prosto pod ciężarówkę doprowadzając do zderzenia. W rezultacie ciężarówka po zderzeniu wywróciła się na drogę.

Z komunikatu GDDKiA wynika, że droga DK 27 jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Nie wiadomo ile czasu potrwają utrudnienia, policja wyznaczyła objazd przez rynek Nowogrodu Bobrzańskidgo.

Dziś jest to drugi wypadek w Nowogrodzie Bobrzańskim. Wcześniej, kilka kilometrów dalej zderzył się pojazd dostawczy z autobusem PKS, tam ranna została jedna osoba.