]-->
Zagan.dlawas.info » Katalog firm » Sport i rekreacja » Baseny

ID firmy: 2260

Kompleks Arena Żagań

Spółka miejska Pałac Książęcy Sp. z o.o. w Żaganiu powstała w grudniu 2007 roku, a jej założycielem i właścicielem jest Gmina Żagań o statusie miejskim.

Oferta spółki obejmuje organizację konferencji, szkoleń, uroczystości okolicznościowych, balów i bankietów w pałacowych salach. Na terenie Parku Książęcego odbywają się największe imprezy plenerowe takie jak Żagańska Majówka i Jarmark Św. Michała.

Spółka Pałac Książęcy w imieniu miasta Żagań zrealizowała inwestycję pn. „Budowa kompleksu turystyczno – rekreacyjnego w Żaganiu” w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Priorytet V. Rozwój i modernizacja infrastruktury turystycznej i kulturowej Działanie 5.1. Rozwój i modernizacja regionalnej infrastruktury turystycznej i kulturowej.

W skład Kompleksu Arena Żagań wchodzą:

Kryty Basen
Hostel
Hala Sportowo-Widowiskowa
Boiska sportowe
Korty tenisowe
Budynek Squash

W styczniu 2011 r. został oddany do użytku kryty Basen Arena Żagań, a w marcu 2011 r. pierwsi gości mogli skorzystać z usług Hostelu Arena Żagań.

Od maja 2011 roku do użytku mieszkańców są dwa korty tenisowe, a także pełnowymiarowe boisko piłkarskie
z naturalną murawą, stadion lekkoatletyczny oraz boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią. W grudniu 2011 roku uruchomiono natomiast halę z dwoma boiskami do squasha.