]-->
Zagan.dlawas.info » Katalog firm » Rozrywka, kultura » Muzea

ID firmy: 2259

PAŁAC KSIĄŻĘCY SP. Z O. O.

Spółka miejska Pałac Książęcy Sp. z o.o. w Żaganiu powstała w grudniu 2007 roku, a jej założycielem i właścicielem jest Gmina Żagań o statusie miejskim.

Zakres działalności spółki obejmuje administrowanie Zespołem Pałacowo-Parkowym oraz zarządzanie Kompleksem Arena Żagań.

Oferta spółki obejmuje organizację konferencji, szkoleń, uroczystości okolicznościowych, balów i bankietów w pałacowych salach. Na terenie Parku Książęcego odbywają się największe imprezy plenerowe takie jak: Żagańska Majówka i Jarmark Św. Michała.

Spółka Pałac Książęcy w imieniu Gminy Żagań zrealizowała inwestycję pn. „Budowa kompleksu turystyczno - rekreacyjnego w Żaganiu" w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Priorytet V. Rozwój i modernizacja infrastruktury turystycznej i kulturowej Działanie 5.1. Rozwój i modernizacja regionalnej infrastruktury turystycznej i kulturowej.

W skład Kompleksu Arena Żagań wchodzą:
Kryty Basen
Hostel
Hala Sportowo-Widowiskowa
Boiska sportowe (z naturalną i sztuczną murawą)
Korty tenisowe
Budynek Squash (w trakcie realizacji)

W styczniu 2011r. został oddany do użytku kryty Basen Arena Żagań, a w marcu 2011r. goście mogli skorzystać z usług Hostelu Arena Żagań, który dysponuje 33 miejscami noclegowymi. W maju odbyło się oficjalne otwarcie Areny Żagań podczas którego rozegrano pierwsze zawody na nowo oddanych boiskach, kortach oraz na basenie.