Do wypadku drogowego doszło w środę 5 października na drodze wojewódzkiej nr 295 w Gorzupi. Zderzyły się tam trzy samochody.

Jak informuje rzeczniczka żagańskiej policji podinsp. Sylwia Woroniec, do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej prowadzącej z Żagania do Nowogrodu Bobrzańskiego. Wypadek miał miejsce w rejonie miejscowości Gorzupia. Na łuku omawianej drogi zderzyły się ze sobą 3 auta marki Mazda, Seat i Citroen.

Zgodnie z informacją przekazaną przez rzeczniczkę policji, jedna osoba została w wyniku tego wypadku drogowego przewieziona do szpitala. Powodem były jej skargi na bóle brzucha.

Przyczyny oraz szczegółowy przebieg niefortunnego zdarzenia ustalany jest przez policjantów z Komendy Powiatowej w Żaganiu. Droga w miejscu zderzenia trzech aut została zablokowana. Policja wprowadziła na tym odcinku ruch wahadłowy.

Dodajmy, że to nie pierwszy taki wypadek na drodze publicznej nr 295 z Żagania do Nowogrodu. W październiku ubiegłego roku czołowo zderzyły się na niej samochody Opel Corsa i Peugeot. W marcu 2013 roku na tym samym łuku przewróciła się natomiast i wylądowała w rowie cysterna przewożąca substancję żrącą.

Najdramatyczniejsze zdarzenie na tym odcinku miało jednak miejsc 15 marca ubiegłego roku. W wyniku czołowego zderzenia Audi A3 i VW Golfa zginęły wtedy 7-latka i kobieta w ciąży.