Do wypadku amerykańskiej ciężarówki wojskowej doszło w sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 27 w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim. Z pojazdu wypadł ładunek, m.in. pociski do czołgów. Dwaj żołnierze zostali lekko ranni. Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Ok. godz. 18.55 w sobotę kierowca amerykańskiej wojskowej ciężarówki, która przewoziła amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Na jezdnię wysypały się pociski. Dwaj żołnierze zostali lekko ranni. Jeden został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze. Nic poważnego mu się na szczęście nie stało. W filmie video zamieszczonym u dołu tego artykułu można obejrzeć materiał na temat wypadków wyemitowany w niedzielnych "Wydarzeniach" TV POLSAT.

Na miejscu wypadku pracował 5. batalion saperów z Krosna Odrzańskiego oraz amerykańscy żołnierze, którzy zabezpieczyli i usunęli amunicję. Wysłano również policję, straż pożarną oraz żandarmerię wojskową. Teren, na którym doszło do wypadku jest otwarty, w pobliżu nie ma budynków mieszkalnych, nie było więc bezpośredniego zagrożenia. W ciągu kilkunastu godzin usunięto plamy oleju i ropy, służby porządkowe wyciągnęły również z rowu samochód. W niedzielę po godz. 7 rano droga numer 27 była już przejezdna. Poniżej materiał TVP INFO:W niedzielę 22 stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej wydało oficjalny komunikat w sprawie wypadku na „trasie śmierci”. MON wskazało w nim przyczynę wypadku: „Kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg i wypadło z drogi”.

Wcześniej, 19 stycznia doszło także do wypadku z udziałem amerykańskich żołnierzy. Zderzenie dwóch pojazdów nastąpiło w Bolesławcu. Tuż przed godziną 16 wojskowy Hummer uderzył w jadącą przed nim ciężarówkę z przyczepą także należącą do amerykańskiej armii. Efekt stłuczki to rozbity przód auta. Poniżej video prezentujące hammera tuż po zdarzeniu: