W piątek,15 września po raz pierwszy Polacy będą mogli wziąć udział w losowaniu Eurojackpotu. Do wygrania w każdy piątek będzie maksymalnie 90 mln euro, czyli równowartość 375 mln złotych.

Eurojackpot jest grą, która pojawiła się w 2006 roku. Spośród wszystkich międzynarodowych gier na świecie ta jest obecna w największej ilości krajów. Polska będzie 18. państwem, które przyłączy się do tej zabawy. Totalizator Sportowy zachęca do udziału podkreślając, że w każdy piątek będzie do wygrania blisko 90 mln euro, czyli po przeliczeniu około 375 milionów złotych.
Tak duża wygrana padła jednak tylko kilka razy. Ostatni taki przypadek miał miejsce w styczniu tego roku, ale wtedy nagrodą musiało się podzielić pięciu uczestników. Przeciętna wygrana wynosi jednak około 36 mln euro, a więc blisko 150 milionów złotych. Najniższa gwarantowana wygrana pierwszego stopnia wynosi 10 mln euro.
Losy do pierwszego losowania można kupować w tych samych punktach, w których sprzedawane są losy gier Lotto.
Zasady gry są bardzo proste:
Typuje się 5 liczb z 50 oraz 2 liczby z 10.
Skreślamy swoje liczby na blankiecie lub gramy na chybił trafił.
Dopiero łączne spełnienie tych warunków oznacza wygraną pierwszego stopnia.
Są też stopnie pośrednie. Jeśli uda się trafić pięć na pięć liczb w pierwszej puli i tylko jedną z dwóch liczb w drugiej - można wygrać średnio ok. 700 tys. euro.
Jeśli trafimy tylko pięć liczb z pierwszej puli, a z drugiej żadnej – wygrywa się przeciętnie 120 tys. euro.
Możliwa jest gra tylko na jedno najbliższe losowanie.
Zakład kosztuje 12,50 zł.
W Eurojackpot jest 12 stopni wygranych. Te równe albo wyższe niż 10 milionów euro są wypłacane w euro, ale na życzenie gracza w mogą być wypłacone w złotówkach. Pozostałe wygranie są wypłacane tylko w złotówkach.
Warto podkreślić, że wygrane w Polsce mogą być powiększone wtedy, gdy mamy do czynienia z korzystnym kursem wymiany złotego na euro.