Policjanci ze Szprotawy patrolujący ulice w niedzielną noc skontrolowali pasażera i kierowcę auta osobowego. U jednego z nich znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym. Za posiadanie środków odurzających młodemu mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 29/30 stycznia tego roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Szprotawie pełnili służbę na terenie miasta i gminy Szprotawa.

O godz. 2.15 policjanci patrolując miejscowość Leszno Górne zauważyli zaparkowany samochód osobowy m-ki VW Passat, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Policjanci skontrolowali samochód oraz kierowcę i pasażera passata. U jednego z mężczyzn policjanci znaleźli woreczek foliowy i lufkę z suszem roślinnym.

Policjanci zatrzymali i doprowadzili do żagańskiej jednostki Policji 27-letniego mężczyznę, którego skontrolowali w passacie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Policjanci zabezpieczyli znalezione substancje, które zostaną przesłane do badań laboratoryjnych.

Po otrzymaniu pozytywnej opinii biegłych zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.