Z wczorajszą wizytą w Szprotawie był kontrowersyjny polityk Zbigniew Stonoga. Przyjechał on na zaproszenie córki 65 letniej pani Wandy, która mieszka od kilku lat w karygodnych warunkach. Pani Wanda nie ma co liczyć na pomoc miasta i burmistrza dlatego poprosiła o pomoc Pana Zbigniewa.

Zbigniew Stonoga to kontrowersyjny polityk, który walczy z niedorzecznościami systemowymi w naszym kraju. Po nieudanym starcie swojego komitetu w wyborach samorządowych postanowił założyć własną fundację by pomagać ludziom.

Jak piszę na swoim oficjalnym fanpage Zbigniew Stonoga dostał on list od wnuczki pani Wandy ze Szprotawy, która żyje w warunkach uwłaczających ludzkiej godności. Wnuczka przedstawia w nim sytuację finansową swojej babci. Z 1200 zł emerytury, które dostaje: 360 zł zabiera, jej komornik za dług za mieszkanie, 220 ściąga bank, 400 zł wynoszą opłaty za mieszkanie i światło, 160 wydaje na leki (choruje na cukrzycę), za gaz nie płaci gdyż po prostu ją na to nie stać. Pani Wanda nie ma jak ogrzać swojego mieszkania a zbliża się zima, ma mało pieniędzy na jedzenie, dobrze że pomaga jej wnuczka.


Zbigniew Stonoga postanowił ruszyć z pomocą Pani Wandzi i jej wnuczce. Podczas wizyty w Szprotawie nagrał on reportaż z mieszkania Pani Wandy a także w lokalnym komisariacie złożył zawiadomienie o przestępstwie sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia Pani Wandy oraz jej wnuczki, która mieszka w sąsiednim mieszkaniu oraz przestępstwie sprowadzenia katastrofy budowlanej (w mieszkaniu zawalił się dach mimo uprzednich zgłoszeń). Zorganizował również zbiórkę pieniędzy.

Skandalista zwrócił się również na swoim fanpagu do burmistrza Szprotawy i prezesa Spółki Chrobry z następującymi prośbami:

1. Poza procesowym zwrotem równowartości czynszu za 5 ostatnich lat i zwolnieniem na 5 kolejnych w nowym lokalu Pani Wandy.
2. Wręczeniem w dniu dzisiejszym umowy Pani Wandzie na nowy lokal.
3. Publicznymi przeprosinami na stronach UM oraz spółki chrobry za krzywdy wyrządzone Pani Wandzie.

Podczas wizyty w Szprotawie Stonoga spotkał się z mieszkańcami Szprotawy, byli to w większości uczniowie szkół, którzy natychmiast zareagowali na jego apel i przynieśli Pani Wandzie węgiel oraz jedzenie.


Jeśli chcecie pomóc osobiście Pani Wandzie, podajemy adres: Szprotawa ul. Młynarska 15 m 8Poniżej można znaleźć także dane do przelewu. 

Jeśli chcecie pomóc Pani Wandzie przelejcie na PayPal fundacja@zstonoga.pl lub na rachunek bankowy Fundacji Zbigniewa Stonogi 03-151 Warszawa ul. Modlińska 335 Numer konta 52 1090 1841 0000 0001 3164 9667 a dla zagranicy (KOD SWIFT) WBKPPLPP (IBAN) PL 52 1090 1841 0000 0001 3164 9667 z dopiskiem dla Pani Wandzi.