Wybór imienia dla nowo narodzonego dziecka od zawsze budzi wielkie emocje. Imię to jeden z elementów tożsamości dziecka, na który rodzice mają bezpośredni wpływ. Wybierając je, zastanawiamy się nad wieloma aspektami. Zwracamy uwagę na zdrobnienia, długość oraz znaczenie imienia. Portal Żagań Dla Was sprawdził, jakie imiona dla dzieci są obecnie w Żaganiu najbardziej popularne. Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich imion, jakie nadawano dzieciom urodzonym w Żaganiu do 15 listopada.

Na początek zobaczmy jak wygląda ranking imion męskich. Najbardziej popularnym imieniem męskim w 2016 r. jest u nas Wojciech, na drugim miejscu Szymon, na trzecim Fabian, a następnie Alan, Mikołaj, Jakub, Igor, Wiktor, Adam. Ranking najpopularniejszych męskich imion zamyka Natan.

Ranking najpopularniejszych imion żeńskich w 2016 r. prezentuje się w Żaganiu następująco: na czele rankingu Zuzanna, później Julia, na trzeciej pozycji Lena, następnie: Amelia, Maja, Oliwia, Nadia, Hanna i Zofia. Ranking zamyka Emilia.

To były najbardziej popularnie imiona, a jakie są te najbardziej oryginalne? W 2016 roku żagańscy rodzice nadawali swoim pociechom także takie imiona jak Iwo,Bianka, Brunon, Nadine, Bella czy Gloria.

Rodzice mogą zmienić imię nadane dziecku w ciągu 6 miesięcy od sporządzenia aktu urodzenia. Warto pamiętać, że tego typu zmiana możliwa jest tylko raz.

Poniżej infografika z najbardziej popularnymi imionami w skali całej Polski - te dane dotyczą jednak roku ubiegłego.