To kolejny incydent z udziałem żołnierzy USA w ciągu ostatnich kilku dni. Tym razem przy ul. Żelaznej w Żaganiu ciężarówka sił zbrojnych USA, ciągnąca najprawdopodobniej cysternę nie zmieściła się pod kolejowym wiaduktem.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać kontener, który to prawdopodobnie utknął pod przejazdem.

Na miejscu byli żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy zbadali okoliczności wypadku. "Doszło do uszkodzenia ładunku" - powiedział mjr Artur Karpienko z Żandarmerii Wojskowej.Przypomnijmy, że to już drugie w tym tygodniu zdarzenie z udziałem amerykańskiej armii na naszych drogach. Dwa dni temu pod Żaganiem pojazd US Army zderzył się z busem. Warto również odnotować, że w sumie odnotowano już cztery poważne incydenty, w których uczestniczyło amerykańskie wojsko, odkąd żołnierze USA przyjechali do Polski. To wyraźnie pokazuje, że amerykanie nie radzą sobie na polskich drogach, szczególnie w taką pogodę i niekorzystnych warunkach.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w ubiegłą sobotę wieczorem na drodze krajowej nr 27. Z ciężarówki wojskowej wypadł wtedy ładunek, m.in. pociski do czołgów. Dwaj żołnierze zostali lekko ranni. Poniżej materiał video z tamtego wydarzenia.